În 2012, echipa ASUR a început să organizeze o conferință anuală, care promovează gândirea critică, valorile umaniste, secularismul și educaţia știinţifică.
Salonul de Știință al Școlilor este o ocazie unică pentru elevi din diferite școli, coordonați de profesorii de științe, să-și prezinte experimentele științifice pe care le-au dezvoltat cu pasiune și dedicare.
O ceremonie umanistă este un eveniment festiv, pentru oamenii care simt că filosofia umanistă reflectă credinţa lor în iubire şi respect reciproc, precum şi faţă de semenii lor şi lumea în care trăim.
Din 2010 echipa noastră lucrează la proiecte menite să promoveze secularismul, gândirea critică și educația științifică. Aici poți citi despre câteva dintre ele.